U SIVUCHY

Sivka - rocznik 1973. Wzrost 172 i pół. Matka, żona. Człowiek. Wegetarianka. Przekorna indywidualista. Stara buntownica. sTworzyciel włóczkoSweTworów, siatek, łańcuchów. Wyklejaczka kolaży. Fotomaniaczka. Mieszkam na Jurze. Kocham zadupia i nietypowe miejscówki. Chadzam swoim drogami, ciuchowo tym bardziej ;)
Kontakt e-mail: Sylwia2008s@wp.pl

Wyświetlono

Zapraszam

Zapraszam
sivkasivucha instagram

Translate

czwartek, 19 września 2019

Pałac Mirów w Książu Wielkim

 Książ Wielki jest bardzo mały. Znajduje się w powiecie miechowskim na Małopolsce. Przejeżdżałam wielokrotnie, ale że jest tam pałac, nie ogarniałam. Aż w drodze do TU, coś  mi zamajaczyło w oddali. Półtora kilometra od drogi głównej (Kraków - Kielce). Wstąpiliśmy się zorientować, co. I co? Akademia Pana Kleksa!!! Prawie 😀 Takie skojarzenie na pierwszy rzut oka. A na tablicy napis, że Zespół Szkół i to Niepubliczny. Mieć lekcje w takich okolicznościach (albo ich udzielać), to chyba musi być fajniej 😉 Dla wybitnie ciekawych historii miejscowości i budowli, szczegóły tutaj

  

16 komentarzy:

 1. Ooo bardzo ciekawe miejsce. Lekcje w takim miejscu rzeczywiście wydają się ciekawsze. hihihi Lubię takie nastrojowe miejsca. No tyle jeszcze do odkrycia. :) Super fotorelacja i kolejne miejsce do zapisania, by kiedyś odwiedzić. :)))

  Posyłam serdeczny uśmiech i życzę super miłego dnia. :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że może istnieć duże "zagrożenie" braku skupienia na tematach lekcyjnych, w zamian za rozmarzenie o księżniczkowaniu :)))

   Usuń
 2. Wow, super miejsce nauki i pracy. Ja pracuję też w nietypowej szkole, bo w jej budynku znajdował się kiedyś mały żeński klasztor, ale to tylko zwykła kamienica wciśnięta między dwie inne w centrum miasta. Nie umywa się więc do tak pięknych okoliczności przyrody.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie budowle działają na wyobraźnie ;) Najfajniesze, kiedy się je adaptuje do potrzeb teraźniejszych i nie pozwala na popadanie w ruinę :)

   Usuń
 3. Wygląda pięknie, niezwykle czarujące miejsce. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne miejsce:)))sama chętnie bym się tam uczyła:))Pozdrawiam serdecznie:))

  OdpowiedzUsuń
 5. Super miejsce, idealne na wycieczkę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Faktycznie Akademia Pana Kleksa, super miejsce:-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Też często przejeżdżamy przez Kziąż Wielki. Pałac oglądałam z bliska bardzo dawno temu, jeszcze w czasach przeddzieciowych. Widzę, że wypiękniał przez te lata :)!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem ślepa, to mnie też jakoś tłumaczy, że wcześniej nie zauważyłam :D

   Usuń