U SIVUCHY

Sivka. Rocznik '73. Zespół Niespokojnych Myśli i Rąk. Przekorna indywidualistka. Lubię chadzać swoimi ścieżkami. Na blogu prezentuję swoje pasje twórcze, rękodzielne i inne. Matka. Żona. Człowiek. Mieszkam na Jurze. k o n t a k t: Sylwia2008s@wp.pl

Strony Rękodzielne

Wyświetlono

Instagram

Instagram
sivkasivucha

Translate

wtorek, 14 marca 2023

Czarno-żółto-Bielmo

 
 Czarno-żółty Park Maszyn. Ekspozycja maszyn górniczych, które nie skończyły żywota wraz zamknięciem kopalni rud cynku i ołowiu, znajduje się tuż przed zabytkowym budynkiem administracji dawnej kopalni Ulisess. Przy ZGH Bolesław w Bukownie.  

 W czarno-żółtym ałtficie występuje ten Żółtodziur sprzed ponad roku (któremu korzystnie wyciągnęły się rękawy) i jednodniowa dziwaczna czapka hand made by Sivka z Drops Karisma (już spruta i przerobiona). 

 Na świeżo przyniosłam z biblioteki (i czytam) książkę, która wywołuje teraz (razem z filmem reportażowym tego samego autora) wiele kontrowersji i dyskusji. I idiotycznie absurdalnych działań sejmowych... Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II Marcina Gutowskiego. Wiedział, nie powiedział, a to było tak... 😠
  
 
 Szczegóły dotyczące maszyn https://zghboleslaw.pl/pl/kopalniawiedzy/parkmaszyn    
 
 
 Ledwo się powstrzymałam...
 

22 komentarze:

 1. Świetny kamuflaż do tych maszyn przywdziałaś ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne kolory maszyn, ale Twoje również. Super wyglądasz w rozkloszowanym futrzanym bezrękawniku, wąskiej spódnicy i całej reszcie.
  Pomijając prawdę, która ciągle podlega dyskusji, ciekawe zachodzą zjawiska socjologiczne. Ktoś wsadził kij w mrowisko, a temat jest nieustannie podsycany i podgrzewany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdy nie można pomijać. W tym sęk, że zbyt długo to robiono. Trudno się pogodzić katolikom z tym, o czym wreszcie zaczyna się głośno mówić na temat ich uwielbianego JPII. No trudno. Chyba lepiej ściągnąć to bielmo z oczu niż brnąć w ślepym zakłamaniu i obłudzie.

   Usuń
  2. Masz rację, to nie ulega wątpliwości. Też uważam, że zło trzeba nazwać złem. Słuchałam wypowiedzi jednej z posłanek w sejmie i ona twierdziła, że to dobry temat do dalszego dzielenia naszego narodu. A może to dodatkowo temat zastępczy, a wiadomo po co są tematy zastępcze.

   Usuń
  3. Nie uważam, żeby to był temat zastępczy. Choć z pewnością podzieli nas jeszcze bardziej. Ale i tak jesteśmy. Ba, zawsze byliśmy odkąd Polska Polską 😉 Wg mnie zawsze lepiej wiedzieć najgorszą prawdę niż wierzyć w bajki. I dawać się wodzić za nos "możnym tego świata".

   Usuń
 3. Pięknie się wpasowałaś w otoczenie:)))Pozdrawiam serdecznie:)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna foto-relacja💚😊
  Cudne, to Twoje podróżowanie🙂
  Ciekawa jestem, jakim aparatem tak wyraziste zdjęcia robisz?
  Serdeczności zostawiam🤗🌷
  ភ្នាល់បាល់​អនឡាញ

  OdpowiedzUsuń
 5. O to jest to, to są maszyny warte poznania😁 Fajnie wyglądasz na tle tej żółto - czarnej machiny 😁

  OdpowiedzUsuń
 6. Ależ mi się podobasz w tych kolorach! Jest ostro!

  A jeśli chodzi o tę mafię kościelną, to już brak mi słów..
  Ile dzieci zgwałcili i zmasakrowali psychicznie... Obrońcy papieża w ogóle o nich nie myślą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, to jest niepojęte. Taki brak empatii. Bronią "świętego", który wiedząc co się dzieje, całe lata ignorował. Chociaż mu na tacy podawali - kto, gdzie, kiedy, jak długo, kogo. Odwracał głowę. Mało tego - podpisywał dokumenty pomagające gwałcicielom dzieci żyć sobie dalej w ciepełku, wygodzie i dostatku, gdzie dalej krzywdzili. Zło w czystej postaci. Nie do usprawiedliwienia. A najgorsze, że bronią go tylko dlatego, bo POLSKI. Choćby najgorszy chuj, to że POLSKI czyni go nadczłowiekiem... Typowa obłuda i fałsz polskich katolików.

   Usuń
  2. Dokładnie tak jak piszesz - bo POLSKI! A że przez jego brak działania, były gwałcone następne dzieci, to nie ma dla nikogo znaczenia!
   To co się wyprawiało w kościele przez wieki i wyprawia dalej, to się w głowie nie mieści..
   I tylko nadzieja w młodym pokoleniu, które już ma gdzieś takie "autorytety"...

   Usuń
  3. Polacy lubią być głusi, ślepi i niemi :/
   Trzymam kciuki za młodych. Fakt, na nich nie działają takie czarymary.

   Usuń
 7. Ale super kompozycja:):):)No i Ty:):):

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzięki nietypowemu tłu wyszły oryginalne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tło robi robotę. Chociaż jest tylko tłem ;)

   Usuń
 9. Piękny outficik!!! Sceneria dobrana genialnie!!! Coś mi się wydaje, że wkrótce odwiedzimy to miejsce 😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nawet dzisiaj byłam, często przemykamy ;)

   Usuń